Naše reference
O nas
Ambulanto vodim dr. Bernarda Dobnik Renko, ki sem doktorica psiholoških znanosti, specialistka klinične psihologije, vedenjsko – kognitivna in sistemska družinska psihoterapevtka.
Leta 1990 sem diplomirala na Filozofski fakulteti v Ljubljani, leta 1998 magistrirala in leta 2017 doktorirala. Leta 2004 sem na Medicinski fakulteti uspešno opravila specializacijo iz klinične psihologije. Leta 2012 sem pridobila naziv kognitivno – vedenjska psihoterapevtka, leta 2023 pa naziv sistemske družinske psihoterapevtke, priznan s strani Evropskega združenja za družinsko terapijo – European Family Therapy Association (EFTA).
Najprej sem bila zaposlena v svetovalni službi osnovne šole, nato pa v Zdravstvenem domu v Celju, v Zdravstvenem domu v Ljubljani ter v Svetovalnem centru za otroke, mladostnike in starše v Ljubljani. Sem tudi stalna sodna izvedenka za klinično psihologijo in supervizorka na področju klinične psihologije.
Sem članica različnih strokovnih združenj (npr. Zbornice kliničnih psihologov Slovenije, članica komisije za specialistične izpite in za nove sodne izvedence) in delujem v različnih interdisciplinarnih projektih na državnem nivoju. Vsa leta svoje poklicne poti sem se dodatno strokovno izobraževala, tako doma kot v tujini. Imam dolgoletne izkušnje s psihodiagnostično in terapevtsko obravnavo otrok in mladostnikov (na učnem, vedenjskem, čustvenem in socialnem področju) in svetovanje njihovim staršem. Še posebej veliko sem se ukvarjala s področjem avtizma in posledic različnih stresnih in travmatskih dogodkov (npr. ločitve, izgube).
COBISS: https://cris.cobiss.net/ecris/si/sl/researcher/42831
Foto: Mateja Jordovič Potočnik
Pogosta vprašanja in odgovori
Nekaj najpogostejših vprašanj naših klientov in odgovori nanje vam bodo morda v pomoč pri odločanju za obravnavo.
Klinični psihologi se ukvarjamo z obravnavo psihičnih stisk in izboljšanjem psihičnega počutja otrok, mladostnikov in odraslih. Obravnavamo različne težave, npr. anksioznost, depresivnost, stanja po različnih stresnih situacijah, težave v medosebnih odnosih, učne težave, težave otrok v razvoju, družinsko problematiko in podobno. Pomoč je smiselno poiskati, kadar se sprašujete, ali je vaša težava pretirana oz. je samo normalno stanje ali pa takrat, ko vas ovira na različnih področjih vašega vsakodnevnega funkcioniranja.
Pred začetkom obravnave vas bo strokovnjak poklical po telefonu in opravil krajši razgovor, s pomočjo katerega bo skušal oceniti, ali je vaša težava takšne vrste, da vam v naši ambulanti lahko pomagamo. Ta pogovor je brezplačen.
Ko se boste osebno oglasili, bomo na začetku za opredelitev težave opravili usmerjeni razgovor ter kliničnopsihološko ocenjevanje (diagnostiko), pri kateri uporabljamo različne pripomočke (teste, vprašalnike). Posredovali vam bomo ugotovitve in vam glede na to priporočali obliko pomoči (svetovanje, psihoterapija, psihoedukacija).
Trajanje individualne ali družinske psihoterapije je različno in je odvisno od različnih dejavnikov, kot so vrsta in teža težav, ki jim obravnavamo, dosežen napredek in individualne potrebe klienta. Svetovanje je običajno krajše in obsega nekaj srečanj. Za trajanje psihoterapije se dogovorimo glede na vrsto težav in individualno situacijo klienta. Srečanja običajno potekajo v tedenskih ali dvotedenskih intervalih, da se zagotovi dosledna podpora in napredek.
Med obravnavami terapevt zagotovi varen prostor in neobsojajoč pristop, ki klientom pomaga, da izrazijo svoje misli, občutke in izzive. Uporabljajo se različne terapevtske tehnike in pristopi, ki ljudem pomagajo raziskovati in pridobiti vpogled v svoje izkušnje, razvijati strategije obvladovanja in spodbujati napredek. Včasih je delo na teh občutkih boleče, a na dolgi rok zagotavlja, da se klienti s svojimi občutki lažje spoprijemajo.
Trenutno nimamo daljša čakalne dobe in vas bomo lahko sprejeli najpozneje v roku enega meseca.
Ambulanta je samoplačniška, zato napotnic ne sprejemamo.
BLOG
Kaj je novega?
ADHD pri otrocih in mladostnikih
ADHD ali motnja pomanjkanja pozornosti s hiperaktivnostjo je ena izmed pogostejših motenj, ki prizadenejo otroke in mladostnike. Simptomi ADHD vključujejo nepozornost, prekomerno gibalno aktivnost in impulzivnost. Vse tri vrste simptomov ne prizadanejo vseh z otrok in mladostnikov z ADHD, zato...
Uporaba zaslonov pri otrocih in mladostnikih
V današnjem svetu, kjer tehnologija igra vse pomembnejšo vlogo v naših življenjih, je ključnega pomena, da starši razumejo, kako lahko na zdrav in konstruktiven način vključijo tehnologijo v življenje svojih otrok. V nadaljevanju so povzeta časovna priporočila za različne starostne skupine, pri...